Nieuwssite NU.nl bestaat 15 jaar
- Media
- 12 mei 2014 @ 12:44
- Link
-
Redactie Media
Redactie
MarketingTribune - OnlineWebsiteMedia
- 12 mei 2014 @ 12:44
- Redactie Media
NU.nl, de grootste nieuwssite van Nederland, bestaat vandaag precies 15 jaar. Het is een verrassend jongensboek: hoe een eigenwijs idee werd weggehoond door uitgeefconcern PCM, dat vervolgens keihard werd beconcurreerd door deze nieuwkomers. Het eerste échte online mediasucces.
'Als we toen geweten hadden hoe groot het zou worden, hadden we het anders aangepakt en dus niet goed', zegt mede-oprichter Kees Zegers vandaag op NU.nl. Samen met Merien ten Houten en Sacha Prins stond hij aan de wieg van de succesvolle website.
Het idee kwam van Ten Houten. De mede-oprichter van de destijds dominante zoekmachine Ilse.nl wilde 'de Nederlandse CNN' opzetten, op internet. Nadat pogingen om zijn idee te slijten bij onder meer krantenuitgever PCM en de NOS waren afgeketst, wendt Ten Houten zich tot het ondernemersduo Zegers en Prins. De eerste is afkomstig uit de reclamewereld, Prins is programmeur. Zegers later: 'De juiste drie jongens met het juiste idee op het juiste moment.'
Ten Houten: 'Bij de NOS lukte het niet door allerlei beperkingen door de mediawet, bij PCM werd ik uitgelachen. Ze zagen niets in dat hele idee van continu updaten. Volkskrant.nl stond net online, maar echt idee wat ze ermee moesten hadden ze nog niet.'
Na de lancering is er nog eens onderhandeld met de krantengigant, ook die gesprekken leidden niet tot een overname van NU.nl.
Lees een uitgebreide terugblik op de afgelopen vijftien jaar bij NU.nl.
-
Redactie Media
- Werkt bij: MarketingTribune
- Functie: Redactie
- Website:http://www.marketingtribune.nl/media/
- Profiel »
- NU.nl
- Sanoma
- website
- Ilse
- PCM
- 15 jaar
- geschiedenis
- jubileum
- Sacha Prins
- Merien ten Houten
- Kees Zegers
Nieuwsbrief
- Mis niets! Schrijf je nu in voor de gratis nieuwsbrief.
- Inschrijven
Laatste reacties
Word abonnee en ontvang:
- ✔ Elke maand MarketingTribune thuis op de mat
- ✔ Maar liefst €100,- korting op alle MarketingTribune events
Meest gelezen
Laatste Nieuws
- NMO Online breidt fors uit met titels08-05-2025
- Arjan Pomper vertrekt al weer bij... 07-05-2025
- Neople lanceert AI-platform voor... 02-05-2025
- Waslijnactie BOAS kaart... 30-04-2025
- KPN viert 10e Louis-campagne met... 28-04-2025
- Sijthoff Media stopt met Business... 23-04-2025
MarketingTribune Events
- 15mei 2025
Retail Media Day
- 12jun 2025
NIMA Marketing Day
De nieuwste selectie whitepapers
- Qualifio marketingkalender 2025
- Bereik je klant via WhatsApp - nog vóór ze jou nodig hebben
- Building a Data Platform for Analytics & Activation
- 40 pagina's vol online groeikracht
- Alles wat je moet weten over Distributed Order Management