Paul Jansen: 'Telegraaf verzelfstandigt deelredacties'
- Media
- 2 sep 2015 @ 09:09
- Link
-
Redactie Media
Redactie
MarketingTribune - PrintMediaJournalistiekZakelijkMediastrategie
- 2 sep 2015 @ 09:09
- Redactie Media
Dagbad De Telegraaf zet de omstreden plannen door om vijf deelredacties te verzelfstandigen: Telesport, De Financiële Telegraaf, Vrouw, Privé en Autovisie krijgen een eigen hoofdredacteur en kunnen meer eigen activiteiten gaan ondernemen, bijvoorbeeld online. Dat bevestigt de deze week begonnen Telegraaf-hoofdredacteur Paul Jansen in een interview met NRC Handelsblad.
De deelredacties zouden door deze beslissing meer activiteiten kunnen ontplooien op internet en tv. Dat is nodig om de teruglopende abonnementen en advertenties in print op te vangen. Jansens voorganger Sjuul Paradijs verzette zich fel tegen het verzelfstandigen van deelredacties en moest uiteindelijk het veld ruimen.
Jansen ontkent in NRC dat de Telegraaf-redactie op deze manier wordt ‘opgeknipt’, de grootste grief van Paradijs en het grootste deel van de redactie. Hij blijft naar eigen zeggen eindverantwoordelijk voor alle onderdelen.
Tientallen arbeidsplaatsen staan door alle veranderingen op de tocht, maar dat wil Jansen niet bevestigen.'In juli heb ik tegen de redactie gezegd dat pijnlijke maatregelen onontkoombaar zijn.' Het lijkt erop dat Jansen in ieder geval gaat snijden in het redactioneel management: De Telegraaf heeft meerdere adjunct-hoofdredacteuren, maar Jansen vindt één plaatsvervanger voldoende. Daaronder volgt wat hem betreft direct een laag met chefs.
De plannen voor de toekomst van de krant moeten nog besproken worden door de redactie, de ondernemingsraad en de leiding van Telegraaf Media Groep (TMG). 'We zijn te lang een konijntje geweest dat in de koplampen blijft staren', aldus Jansen in NRC. 'We komen er niet met minder paperclips en pennen.'
Lees hier het NRC-interview (achter een betaalmuur).
'Ik wil in mijn eerste jaar een paar grote stappen zetten', zegt Paul Jansen van De Telegraaf in #NRC #media pic.twitter.com/VBwxYO8075
— Flip Schultz (@TakvanSport) September 1, 2015
Afgelopen vrijdag in @JinekLive. Hoofdredacteur Paul Jansen over de toekomst vd @telegraaf http://t.co/mlezbRtDg0
— Mariët Oosterwijk (@Jetsaid) August 31, 2015
-
Redactie Media
- Werkt bij: MarketingTribune
- Functie: Redactie
- Website:http://www.marketingtribune.nl/media/
- Profiel »
- hoofdredacteur
- Vrouw
- dagblad
- verzelfstandigd
- krant
- interview
- deelredacties
- Telegraaf
- NRC
- DFT
- TMG
- redactie
- ontslagen
- Paul Jansen
- reorganisatie
- Privé
Nieuwsbrief
- Mis niets! Schrijf je nu in voor de gratis nieuwsbrief.
- Inschrijven
Laatste reacties
Word abonnee en ontvang:
- ✔ Elke maand MarketingTribune thuis op de mat
- ✔ Maar liefst €100,- korting op alle MarketingTribune events
Meest gelezen
- Mediahuis geeft abonnees van 9 regionale dagbladen toegang tot...
- BBC Studios leidt wereldwijd op YouTube en TikTok
- ‘Je moet de groenten van HAK hebben’ blijft ijzersterk
- Cupra en Audio Obscura onthullen 'Behind The Pulse'
- NDP Nieuwsmedia stelt bescherming tegen Big Tech voor
- HBO Max personaliseert sportreclame
Laatste Nieuws
- HBO Max personaliseert sportreclame11-07-2025
- OMS voegt SoundCloud en Sonos Radio... 11-07-2025
- VMN media neemt Elba\Rec over voor... 10-07-2025
- NDP Nieuwsmedia stelt bescherming... 09-07-2025
- Cupra en Audio Obscura onthullen... 08-07-2025
- Mediahuis geeft abonnees van 9... 04-07-2025
MarketingTribune Events
- 2okt 2025
CustomerFirst Congres
- 2okt 2025
CrossBorder Event
De nieuwste selectie whitepapers
- Zo speel je deze zomer in op de trends die jouw markt in 2025 domineren
- Los email feedback geautomatiseerd op en verhoog klanttevredenheid met AI
- Level up your marketing strategy with gamification
- Zo start je met reclame: zet in vijf stappen een effectieve campagne op
- Dè CMS gids voor marketeers