Boekenbranche gaat los op Boekenweek

Boekenbranche gaat los op Boekenweek
  • Content
  • 12 mrt 2025 @ 14:00
  • Link
  • Peter van Woensel Kooy
    Peter van Woensel Kooy

    senior redacteur, merk-expert
    MarketingTribune
  • Geen tag

'Het is Boekenweek! We zijn in feeststemming, we ontvangen geweldige schrijvers in onze boekhandels en we trakteren op Het Boekenweekgeschenk van vandaag tot en met zondag 23 maart. Dus kom langs en reserveer nu je kaartjes voor onze evenementen.' Athenaeum Scheltema trapt af.

Het Boekenweekgeschenk is in 2025 geschreven door Gerwin van der Werf en heet 'De krater'. Dat is het traditionele cadeau van de boekenbranche bij besteding vanaf € 15,— aan boeken. Het geldt al decennia als goede marketingtool, die wordt geregeld door koepelclub CPNB, dat ook het legendarische besloten Boekenbal namens toonaangevende uitgeverijen organiseert. De PR waarde en het prestige van het schrijversvak en boeken wordt hiermee structureel opgekrikt. Dus ook de verkoop.

Eigen programma
Elke boekhandel heeft daarnaast eigen initiatieven en events. Zo opent Athenaeum Scheltema de komende dagen op het Leidseplein in Amsterdam de Athenaeum pop-up-Boekenbar. 'Daar krijg je bij je Boekenweekgeschenk extra prijzen. Op donderdag maak je zelfs kans op twee kaarten voor het Boekenbal. We staan midden op het plein, en zijn van donderdag tot en met aankomende zondag van 15.00 tot 20.00 uur open.'
Ook de Boekenweek Top 25 staat centraal. 'Hiermee helpen boekhandel en bibliotheek lezers kiezen uit de mooiste boeken bij het thema. Activiteiten als auteurstournees, signeersessies en lezingen maken van de Boekenweek een feest in boekhandel en bibliotheek', aldus het CPNB. Ieder z'n eigen week dus. Bekijk hier bijvoorbeeld de boekenweekagenda van zes boekhandels.

Je moerstaal
Het thema is dit jaar 'Je moerstaal'. Geen gekke keuze in een tijd dat sommige mensen het Nederlands achteloos inruilen voor bijvoorbeeld een armlastige vorm van boerenkool Engels, in een poging populair over te komen. Bovendien, zo toont het aanbod, is onze taal te mooi om niet creatief te benutten en om te lezen...

Graag attenderen webshopverantwoordelijke Daan Stoffelsen en creatief directeur Ted Tettero ons op de splinternieuwe site van 'hun' Athenaeum Scheltema, die deze week juist live is gegaan: [klik hier]. Tenslotte delen ze nog onderstaande lijst met boekentips. De Boekenweek blijft immers een puik staaltje marketing.
(PvWK | foto: Daan Stoffelsen)

'Hét nieuws van de afgelopen weken was de shortlist van de Libris Literatuurprijs 2025'.
De tips van Athenaeum:



Foto boven: Lotte, Bob, Roel, Lola en Reny van winkelteam Athenaeum, met het Boekenweekgeschenk. Hieronder: Boekenweekgedicht 2025 door Sholeh Rezazadeh.

 

Peter van Woensel Kooy

Nieuwsbrief

  • Mis niets! Schrijf je nu in voor de gratis nieuwsbrief.
  • Inschrijven

Laatste reacties

Word abonnee en ontvang:

  • ✔ Elke maand MarketingTribune thuis op de mat
  • ✔ Maar liefst €100,- korting op alle MarketingTribune events

MarketingTribune Events


  • MarketingTribune.nl/content geeft elke dag inzicht en duiding over de geïntegreerde inzet van (relevante) content voor het realiseren van duurzame klantrelaties (b2b en b2c). Content marketing is de bindende strategie om op het juiste moment met de juiste content op het juiste kanaal met een klant in contact te staan.
  • MarketingTribune: meer over marketing en merken